بهینه سازی سایت به زبان ساده

بهینه سازی سایت به زبان ساده

در این مقاله در خصوص کارهایی که باعث می شود در سئو برتر باشیم و سایت بهینه تری داشته باشیم صحبت می‌کنیم.

سئو و سایت

دلایل اسپم شدن گوگل چیست؟

دلایل اسپم شدن گوگل چیست؟

اسپم شدن یعنی چه؟ اسپم شدن نوعی جریمه است که توسط گوگل روی سایت ما اعمال می شود.

چرا سایت ما توسط گوگل جریمه می‌شود؟ همانطور که می‌دانید دلایل مختلفی باعث می‌شود تا سایت ما توسط گوگل جریمه شود. این دلایل شامل موارد زیر می‌باشد:

1. دامنه طولانی که ممکن است این دامنه از ۱۵ حرف بیشتر باشد و مورد پسند گوگل قرار نگیرد. در ساخت دامنه از اعداد استفاده نکنید. یا اطلاعات کافی و درست در اختیار آن قرار دهید و همچنین تاریخ انقضای طولانی مدت برای دامنه تعیین کنید. زیرا با داشتن تاریخ انقضای طولانی، گوگل اطمینان می‌یابد که شما قرار است برای مدت طولانی پویا و فعال باشید.

2. در کل سایت‌هایی که مفید و پویا نیستند، به مرور زمان توسط گوگل تشخیص داده می‌شوند و اسپم می‌شوند.

3. افراط در گذاشتن لینک باعث می‌شود که گوگل متوجه این افراط شده و سایت شما را جریمه کند. در همه چیز متعادل باشید. در گذاشتن لینک‌های داخلی، حتی اگر لینک‌های داخلی کم باشند، نشان دهنده عدم پویایی و عدم تمایل به نمایش برای سایت شما می‌باشد و باز هم توسط گوگل اسپم می‌شوید.

دلایل اسپم شدن گوگل چیست؟

4. تنوع برای گوگل بسیار با اهمیت است در نامک‌ها و لینک‌ها از تنوع استفاده کنید.

5. سعی کنین لینک‌ها مرتبط و با معنی باشند. زیرا وقتی مخاطب وارد لینک شما می‌شود و بی‌ربط باشد همان لحظه برمی‌گردد و از سایت خارج می‌شود که به آن بازگشت کاربران می‌گویند. یعنی کاربر سایت ما را ترک کرده و این یک امتیاز منفی برای سایت ما محسوب می‌شود.

6. مورد دیگر که مورد توجه گوگل است و برای آن مهم است پرهیز از کپی کردن از دیگران می‌باشد. عکس و متن دیگران را کپی نکنیم، زیرا برای گوگل این یک امتیاز منفی است و همچنان سایت ما را اسپم می‌کند.

سایت مپ چیست و ساخت آن چگونه است؟

سایت مپ چیست و ساخت آن چگونه است؟

به نقشه سایت و راهنمای داخل گوگل سایت مپ گفته می‌شود. سایت مپ یک فایلی با پسوند HML می‌باشد که در واقع راهنمای گوگل است که گوگل تشخیص دهد ساختار سایت ما به چه صورتی می‌باشد. به صورت ساده‌تر می‌توان گفت سایت مپ نقشه ساختار سایت ما است.گوگل سایت‌هایی که دارای سایت مپ هستند را در اولویت موتور جستجو قرار می‌دهد و برای آن اهمیت دارد.

سایت مپ چیست و ساخت آن چگونه است؟

یک مزیت داشتن سایت مپ در سایت این است که ما همه لینک‌های سایت را یکجا در اختیار داریم. برای داشتن سایت مپ می‌توانیم مثلا نام سایت ………. . Index.xml webrax/sitemap _   بسازیم.

هر مقاله یا هر صفحه‌ای در سایت ما هرکدام دارای یک لینک یا نشانی می باشد. با داشتن سایت مپ همه این لینک‌ها در یک جا دیده می‌شوند. مثلاً صفحه محصول، درباره ما، قوانین، مقاله‌ها، دوره‌ها، همه لینک‌هایی دارند که از طریق سایت مپ به راحتی این لینک‌ها بررسی می‌شوند.   با ابزار yoast SEO می‌توانیم سایت مپ داشته باشیم.

سرچ کنسول چیست؟

سرچ کنسول چیست؟

تمام موارد زیر با سرچ کنسول محقق می‌شود. زمانی که وارد گوگل می‌شویم برای اینکه ثابت کنیم سایت ما وارد گوگل شده است، می‌توانیم از گوگل کنسول استفاده کنیم. همچنین از طریق سرچ کنسول می‌توانیم متوجه شویم که مخاطبان ما روی چه کلمات کلیدی کلیک داشته‌اند و حتی چه تعدادی این کلیک‌ها انجام شده است و اگر روی کلمات کلیدی سرچ بزنیم مشخص می‌شود در صفحه گوگل رتبه چندم هستیم.

تاثیر ویدیو در سئو

تاثیر ویدیو در سئو

داشتن ویدئو در سئو کردن و رتبه بندی در سئو بسیار با اهمیت است. مخصوصاً اگر این ویدیو تخصصی توسط خودمان تولید شده باشد. ویدیو باعث افزایش حضور مخاطب در سایت می‌شود و در واقعBounce rate یا همان نرخ پرش را کاهش می‌دهد. گاهی مخاطب حوصله خواندن متن‌های طولانی را ندارد اما ویدیو به او کمک می‌کند به راحتی موضوع ما را تماشا کند و از آن مطلع شود. گاهی شده که متن در حد ۳ دقیقه وقت مخاطب را بگیرد اما باز مخاطب ترجیح می‌دهد ویدیو یا کلیپ چهار یا پنج دقیقه‌ای را تماشا کند و این به نفع ما می‌شود که توانسته‌ایم حرف خود را به مخاطبماناز طریق ویدیو بزنیم.

‌داشتن ویدیو باعث افزایش مصرف ترافیک می‌شود، زیرا با دیدن فیلم ۵ دقیقه‌ای مخاطب بیشتر در سایت ما حضور دارد و همین باعث می‌شود افزایش حضور در سایت و افزایش ترافیک را داشته باشیم.

جای ویدیوها در سایت ما کجا قرار می‌گیرند؟

جای ویدیوها در سایت ما کجا قرار می‌گیرند؟

از دو راه می‌توانیم ویدیو را وارد سایت کنیم ما می‌توانیم ویدیوهایمان را از طریق شبکه‌های مانند نماشا، آپارات منتشر کنیم. یا می‌توانیم ویدیو خود را مستقیم در هاست خود منتشر کنیم. همونطور که گفتم می‌توانیم ویدیوی خودمان را در شبکه‌های اجتماعی مانند میهن ویدیو ………….. منتشر کنیم. یکی از نکات منفی که انتشار در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد این است که با آپلود کردن فیلم‌ها در شبکه اجتماعی اون شبکه‌ها نسبت به سایت ما در رتبه بالاتری در سئو قرار می‌گیرند.

جای ویدیوها در سایت ما کجا قرار می‌گیرند؟

پس پیشنهاد می‌شود که اگر فیلم‌های مهمی داریم در، هاست خودمان منتشر کنیم باقی فیلم‌ها که اهمیت کمی برای سایت ما دارند را می‌توانیم از طریق شبکه اجتماعی منتشر کنیم.

با خرید هاست دانلود دیگر فیلم ما در آن به راحتی ایندکس می‌شود.  در مرحله بعد پس از اینکه فیلم را در هاست قرار دادیم می‌توانیم از افزونه یوآست ویدیو برای سئو کردن ویدیوی خودمان استفاده کنید که این افزونه در داخل وردپرس اضافه می‌شود.

سایت جی تی متریکس چیست؟

سایت جی تی متریکس چیست؟

جی تی متریکس سایتی است که در آن سرعت سایت مشخص می‌شود. سرعت سایت بین ۶ تا ۷ ثانیه مناسب است و اگر سرعت از این مقدار بالاتر رود از حوصله مخاطب خارج شده و در واقع نرخ پرش افزایش پیدا می‌کند. و با افزایش نرخ پرش یا بانس ریت روی سایت ما تاثیر منفی ایجاد می‌گردد. با اضافه کردن برخی از افزونه‌ها می‌توانیم سرعت سایت را افزایش دهیم. با افزونه‌هایی مانند  ,WP rocket  lazy load این امر محقق می گردد.

افزونه وی پی راکت یک افزونه پولی می‌باشد به واسطه این افزونه‌ها می‌توانیم نرخ پرش را کاهش دهیم. کار دیگری که می‌توانیم انجام دهیم این است که عکس‌های داخل سایت را بهینه کنیم و اینکه از یک هاست معتبر برای سایتمان استفاده کنیم.

ریسپانسیو بودن یعنی چه؟

ریسپانسیو بودن یعنی چه؟

زمانی می‌رسد که ما سایتمان را در درون کامپیوتر یا درون موبایل، لپ تاپ ملاحظه می‌کنیم. برای اینکه سایت ما در جاهای مختلف به همان شکل و منظم در بیاید و به هم ریز نشود، باید سایت را ریسپانسیو کنیم تا مطابق سایزهای مختلف در بیاید و به همان اندازه ابزار مورد نظر منظم ظاهر شود.برای این کار باید از responsive design checker.com استفاده کنیم.

مهندس شیوا قرنفلی

0 0 votes
امتیاز شما به این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments